© 2019 Kalemin Gücü

Hakkımızda

Hakkımızda

Avukat, doktor, yönetmen ya da kimyager mi olmak istiyorsunuz? Yoksa genetik mühendisi, çiftçi, bakkal mı? Ya da bankacı, nakliyeci, fabrikatör, tüccar mı? Bunlara, daha başka birçok mesleklere sahip olabilmek için, her şeyden önce, matematik bilmek gerekir. Doktor olsun, kimyager olsun, formülleri hazırlamakta, yeni bileşimler de ki maddelerin yüzde kaç oranında olacağını bulmakta aritmetikten faydalanır.

 Nakliyeci kamyon, tren, ya da uçağa yükleyeceği yük miktarını, bunların kalkış, varış saatlerine göre malını ne kadar zamanda ulaştıracağını aritmetikle bulur. Çiftçi elde ettiği üründen yüzde kaç kar edeceğini, gelecek yıl ne kadar topraktan, ne kadar ürün alacağını aritmetik yardımıyla hesaplar. Bankacılık, ticaret, mimarlık, mühendislik gibi işlerde ise aritmetiğin yeri açıkça meydandadır. Hem, bunları da bir yana bırakalım. Bakkala gidip de bir sakız, bir paket cips alırken, yanınızdaki 5 liradan geriye ne kalacağını nasıl hesaplıyorsunuz? Aritmetik yardımıyla.
 Okula gidişiniz diyelim ki 22 dakika sürüyor; derse girmek için 40 dakika vaktiniz kalmışsa, artan zamanı, yine bir aritmetik işlemiyle bulursunuz. Kısacası, matematiğin günlük hayatımızda ne kadar büyük bir önemi olduğunu çok defa fark etmeyiz ama, hemen her ân ondan yararlanırız.
 Bizim maksatımız matematiği zevkli hale getirerek gelecek nesilde matematik severlerin sayısını arttırmak, nokta tahminlerle gerek LGS da gerek mebin diğer sınavlarında başarıyı elde etmektir. Etrafında şekillendiğimiz felsefe şu yönde ; herşeyden biraz değil, bir şeyin hepsini verebilmek. İlk olarak matematiğe önyargıları yıkarak çıtayı her geçen gün daha fazla yükseltmek.

Ulu Önderin de söylediği gibi yeni nesil bizlerin eseri olacak.

 608 toplam görüntüleme,  2 bugünkü görüntüleme